بسمه تعالی

پیام ریاست همایش

 

امروزه اهمیت ورزش به‌عنوان یکی از مهم‌ترین فعالیت‌های بشر بر کسی پوشیده نیست. نقش ورزش در حفظ و ارتقاء سلامت، پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و همچنین به‌عنوان صنعتی مردمی ازلحاظ اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی بسیار پررنگ و بااهمیت بوده و بخش قابل‌توجهی از سازمان های مختلف به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم به ورزش می‌پردازند.

در این میان تمایل انسان‌ها به برخورداری از سلامت و تناسب‌اندام، عده زیادی را به استفاده از روش‌های نوین در کسب مزیت‌های مربوطه ترغیب کرده تا از پیشرفت‌های علمی در این زمینه بهره ببرند.

از سوی دیگر پزشکی ورزشی در کنار سایر علوم ورزشی کمک شایانی به متخصصین امر نموده تا با استفاده از فن‌آوری‌های روزآمد تغذیه، علم تمرین و سایر شاخه‌های مرتبط، به ارتقاء عملکرد و پیشگیری از آسیب‌های ورزشی بپردازند.

برنامه‌ریزی و اجرای نخستین همایش رویکردهای پزشکی ورزشی به بدن‌سازی، آمادگی جسمانی، تغذیه و مکمل‌های ورزشی در همین راستا بوده تا با بهره‌گیری از متخصصین فن، تجربیات ارزشمند دست‌اندرکاران در حوزه‌های مذکور به اشتراک گذاشته شود و محیطی مناسب برای کسب دانش و تجربه توسط مخاطبین گسترده آن اعم از پزشکان، کارشناسان و متخصصین علوم تغذیه و دانشمندان و دست‌اندرکاران علوم ورزشی و بدن‌سازی فراهم آید.

ضمن خوشامد گویی به همه استادان و صاحب نظران گرانقدر و همچنین شرکت کنندگان محترم، امیدوارم در طول این دو و نیم روز، همایش رویکرد پزشکی ورزشی به بدنسازی، آمادگی جسمانی ، تغذیه و مکمل های ورزشی، فضای مناسبی  برای کسب تجربیات علمی توسط شرکت کنندگان فراهم آورد.

دکتر غلامرضا نوروزی         

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و

دبیر کل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ