همایش رویکرد پزشکی ورزشی در بدن سازی، آمادگی جسمانی، تغذیه، مکمل های ورزشی و نمایشگاه مربوطه

تجهیزات پزشکی:

تجهیزاتی که در مراکز پزشکی ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد و برای کارهای تحقیقاتی در آزمایشگاه ها و همچنین برای استفاده عموم مورد استفاده قرار می گیرد. تجهیزات پزشکی در آکادمی های ورزشی جهت سنجش متغیر های جسمانی و فیزیولوژیکی مورد استفاده قرار گرفته و می تواند در ارزیابی افراد نسبت به شرایط جسمانی خود کمک کند. تجهیزات ورزشی هم بصورت وارداتی و هم بصورت خاص در کشور تولید می شود.

تجهیزات ورزشی:

یکی از فعالیت های که در زمینه تجهیزات ورزشی در سالهای اخیر در کشورمان انجام گرفته است نصب تجهیزات ورزشی در پارک ها و ترغیب افراد به استفاده از آنها می باشد. نخستین تجهیزات ورزشی پارکی، در سال ۱۹۹۸ میلادی در کشور چین ساخته و در سال ۱۳۸۴ وارد ایران و در پارک ملت نصب شدند. نظرات متعددی در رابطه با فوائد، مزایا، معایب و خطرات تجهیزات ورزشی مطرح شده است. آگاهی از نوع و کارکرد تجهیزات ورزشی می تواند در بهبود وضعیت جسمانی و روانی و همچنین جلوگیری از اسیب ورزشی مفید باشد.

تغذیه:

از مهمترین نکاتی که در سلامتی یک ورزشکار نقش تعیین کننده دارد اهمیتی است که او به تغذیه خود میدهد. تغذیه مناسب همچنین اثرات مهمی در کارآیی ورزشی ورزشکار دارد. نیاز بدن انسان به مایعات و انرژی که از راه تغذیه تامین میشود برحسب سن، جثه، وضعیت بدنی و نوع ورزشی که انجام میدهد متفاوت است و این نیاز باید برحسب شرایط بطور مناسبی تعدیل شود. باید انرژی مورد نیاز برای فعالیت ورزشی را از ترکیب مناسبی از کربوهیدرات، چربی و پروتئین بدست آورد. بدن خود را بر اساس عادات می سازد، اگر بتوانید متوجه شوید که کدام عادات تغذیه ای در طولانی مدت می توانند تاثیر گذار باشند، دیگر باید و نباید ها را در زمان تغذیه تشخیص می دهید در نتیجه می توانید به مرور بدنی سالم و خوش فرم داشته باشید.

همایش تغذیه:

رژیم غذایی مناسب، یکی از مهم ترین اصول حفظ تناسب اندام برای ورزشکاران است و این در حالی است که برنامه غذایی یک ورزشکار باید با در نظر گرفتن نیازهای انرژی خاص هر ورزش و حجم‌ تمرین روزانه، سن، جنسیت و اولویت‌های رژیمی او تنظیم شود. همایش های تغذیه با هدفِ مروری نوآور و جامع از پیشرفت‌های اخیر در پژوهش‌های تغذیه‌ای به طور عمده در محور های تغذیه ای طراحی و برنامه‌ریزی شده است. برای دستیابی به این هدف، کمیته های علمی همایش مجموعه‌ای از سخنرانی‌های کلیدی، علمی، آزاد و کارگاه‌های آموزشی را در زمینه تغذیه جامعه، تغذیه بالینی، تغذیه ورزشی و سایر زمینه‌های مرتبط فراهم کرده است. همایش تغذیه فرصتی مناسب برای متخصصان تغذیه ای و ورزشی فراهم می‌کند تا دانش خود را به روز کنند و از آخرین دستاوردهای علم تغذیه ورزشی مطلع شوند.

همایش ورزشی:

همایش علوم ورزشی را با هدف گردهم آوردن اعضاء علمی و اجرایی خانواده ورزش، به منظور هم اندیشی، تبادل آخرین دستاوردهای بنیادی، توسعه¬ ای و کاربردی، حرکت در راستای تأمین نیازهای جامعه و توسعه ملی و پایدار برگزار می کند. آشکار است حضور دانشمندان و پژوهشگران برجسته داخلی و خارجی، فرصت مغتنمی را جهت ارتقاء سطح علمی و نیز کاربرد بومی و منطقه‌ای علوم ورزشی و رشته ¬های وابسته فراهم خواهد ¬آورد. از سایر برنامه‌های همایش ورزشی می‌توان به برپایی نمایشگاه جنبی معرفی تجهیزات و محصولات ورزشی با حضور جمع کثیری از شرکت‌ها و مؤسسات تجاری، تولیدی و خدماتی معتبر، کارگاه‌های علمی تخصصی، کرسی‌های نظریه‌پردازی و نشست های تخصصی در موضوعات خاص صنفی با حضور چهره‌های علمی نخبه ورزشی کشور اشاره کرد.

همایش پزشکی:

همایش های پزشکی در صدد ایجاد بستری مناسب به منظور بروز رسانی دانش و تعامل و تبادل اطلاعات و نظرات علمی اندیشمندان و محققین محترم و انتقال تجارب ارزشمند اساتید بزرگوار رشته های پزشکی ورزشی، تخصصی علوم سلامت ، در راستای ارتقاء سطح دانش و نگرش شرکت کنندگان محترم می باشد.

برنامه همایش پزشکی به گونه ای طراحی شده است که علاوه بر ارائه و مرور تازه های علمی و پژوهشی در حوزه های مختلف علوم سلامت و ورزشی، امکان مشارکت حداکثری اساتید و شرکت کنندگان در بحث ها و تبادل اندیشه را فراهم سازد و از حضور همزمان صاحب نظران و اساتید برجسته در پانل های مختلف استفاده شود.

این همایش بر انتقال تجارب بین حرفه های مختلف علوم سلامت و تقویت روحیه فعالیت مشارکتی با بهره گیری از رویکرد بین حرفه ای در ارائه خدمات سلامت متمرکز می باشد. همایش در تلاش است با ایجاد فضایی مناسب جهت برقراری ارتباط دوسویه ، انتقال تجربیات و بهره مندی از دانسته های سایر محققین و اندیشمندان را به نحو احسن عملی سازد. اعتقاد ما بر این اصل استوار است که فضای مشارکتی ویژگی لاینفک ارائه خدمات سلامت موفق و کارآمد می باشد.

مربیگری بدنسازی:

دوره های تخصصی که توسط فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام انجام می شود و در طول سال دوره های مربیگری از استقبال خوبی بین مخاطبان برخوردارست. پیش نیاز مریگری بدنسازی گرفتن ۷۵ امتیازآموزشی از فدراسیون بدنسازی می باشد که در طول سال توسط فدراسیون بدنسازی برگزار می شود. امتیاز های آموزشی پس ازگذراندن دوره ها و همایش های خاص به افراد اعطا می شود. و پس از آن می توانند در دوره های مربیگری بدنسازی شرکت کرده و پس آن در باشگاه های ورزشی به عنوان مربی در باشگاه های ورزشی می توانند اقدام به فعالیت کنند.